2011

Výroční zpráva TJ Sokol Fryčovice za rok 2010

         

Vážení sportovní přátelé, vážení hosté

 

            Ve své zprávě vás v krátkosti seznámím s činností oddílů a výboru TJ za rok 2010. Rok 2010 byl druhým, posledním rokem funkčního období výboru TJ, který byl zvolen na valné hromadě v lednu 2009. Výbor TJ pracoval v počtu 17 členů, se zástupci ze všech oddílů a odborů TJ a jednoho zástupce revizní komise. Výbor TJ se scházel pravidelně co 14 dní s výjimkou letních a zimních prázdnin na výborových schůzích. Účast členů výboru byla za uplynulý rok v průměru 10 členů. Výbor pracoval ve složení: předseda TJ, 2 místopředsedové, jednatel, hospodář a pokladník a ostatní členové výboru. Pravidelně na každé výborové schůzi se probíraly hospodářské úkoly. Na kalendářní rok byl vypracován plán a obsah výborových schůzí. Kromě již zmíněných záležitostí hospodářského charakteru bych ještě jmenoval jako nejčastější např. příprava šibřinek, příprava valné hromady TJ i oddílů a matrika TJ. Nemohu opomenout, že naše jednota má svého zástupce v okresním výkonném výboru ČSTV ve Frýdku-Místku a to Dalibora Hrabce, který je zároveň i členem našeho výboru.

Hlavní společnou akcí v loňském roce se staly tradiční Šibřinky, které proběhly po 52. a měly název „Jdeme na to od lesa“. Téma bylo záměrně zvoleno, neboť poprvé prostory připravené pro šibřinky vyžívali o týden dříve naši myslivci, kteří zde poprvé tradiční myslivecký ples. Letošní, v pořadí 53. se právě připravují a vypuknou v termínech v opět tradičních termínech, tj. 18., 19., a 25., 26. února 2011 a v programu Vám dokážeme, že i ve Fryčovicích máme talenty. Pořádání tradičních šibřinek přináší i nemalý finanční efekt, který pak slouží k činnosti jednoty a k údržbě našeho zařízení. V poslední době, kdy se stále v tisku a v televizi přemílá situace SAZKY a dotace z okresu na činnost a na údržbu jsou od roku nižší, je opravdu finanční efekt ze šibřinek pro naši jednotu opravdu rozhodující.

Součástí hodnocení práce naší TJ je i řádné vedení členské evidence. Celkem k 31. 12. 2010 má naše TJ 408 členů. V jednotlivých oddílech je situace následující:

Rekreační sporty 100 členů, kopaná 175, odbíjená 27, KT 27, šachy 11, badminton 25 a ostatní nezařazení členové 43. Na vysvětlenou oddíl rekreačních sportů je vlastně bývalý odbor ASPV, který se tak přeměnil v dubnu loňského roku, protože rozhodnutím vyšších centrálních orgánu ASPV začaly odvody našeho oddílu převyšovat dotace, které jsme od okresu získávali. Proto tato změna. Oddíl rekreačních sportů je plnohodnotným oddílem naší jednoty.

 

            Hlavní hospodářskou akcí v loňském roce pro naši jednotu bylo dokončení vstupního koridoru do tělocvičny, dokončení umělého zavlažování na fotbalovém hřišti a rekonstrukce schodů před hlavním vchodem do sokolovny. Bez pomoci Obecního úřadu ve Fryčovicích bychom tyto akce nemohli provést. V loňském roce v tzv. supervolebním roce v říjnu proběhly komunální volby a naše jednota v novém patnáctičlenném zastupitelstvu má tři zástupce. V loňském roce také proběhla výměna správce areálu. Novým správcem areálu TJ byl jmenován p.Miroslav Nevlud. K hospodářským záležitostem jednoty už neodmyslitelně patří provoz restaurace Sokolka. Tady musím vyzdvihnout spolupráci s pronajímatelem p. Pavlou Konvičkovou, která již více než deset let perfektně zabezpečuje provoz restauračního zařízení. Naši tělocvičnu i venkovní areál využívají také Základní škola, Mateřská škola, hasiči a v neposlední řadě venkovní areál každoročně v srpnu se propůjčuje k pořádání tradičních dožínek. V průběhu letních prázdnin si naše zařízení pronajímají i různé sportovní oddíly a spolky k různým soustředěním. Od podzimu se navíc tělocvična jednou týdně pronajímá ke komerčnímu cvičení stále populárnější zumby. Tady z těchto posledních vět opravdu vyplývá, že areál je určen ke sportu s širokým využitím a jeho stav je třeba udržovat a zlepšovat. A to, že se stále více využívá i v měsících, kdy ustane prázdninový klid, svědčí o tom, že v okolí má naše jednota a její zařízení dobrý zvuk.

            Teď když jsem načal výčet akcí TJ bych chtěl v další části zhodnotit za uplynulý rok v krátkosti činnost jednotlivých oddílů a odborů TJ:

 

1.               Rekreační sporty

v oddíle pracuje celkem 6 cvičitelů, kteří se starají o zabezpečení chodu všech cvičebních hodin v rámci oddílu. Oddíl každoročně hned z kraje roku připravuje program tradičních šibřinek. První dva měsíce každoročně tělocvična se přeměňuje v sál s pódiem a tanečním parketem i zázemí jako je bar nebo tzv. pulkárna se připravují k pořádání tradičních šibřinek. Proto každá pomocná ruka každého člena jednoty je opravdu potřebná. Současně s přípravami se připravuje i program, kdy se tělocvična i v okolních prostorech používají k pilování jednotlivých čísel a v únoru se přidává i stavba pódia a výzdoba tělocvičny a sokolovny. Oddíl uspořádal 4 prosince celodenní cvičení pro ženy. K již tradičním akci lze přiřadit i spolupráce na pořádání fryčovických pochodů a to hlavně pomoc při organizaci 10 km trati - Pohádkového lesa v květnu loňského roku. Oddíl z kulturních akcí uspořádalo v loňském roce jednu taneční zábavu v tělocvičně. Ve výčtu činnosti nemohu zapomenout na složky, které v oddíle působí: každé pondělí oddíl zabezpečuje cvičení rodičů a dětí a cvičení žen s míči. Každé úterý se oddíl stará o cvičení žen a nakonec každý pátek oddíl zabezpečuje cvičení žaček a večer cvičení dorostenek a žen a míčové sporty pro dorostence a muže. V sobotu v podvečer tělocvičnu okupuje tzv. kamarádský volejbal. Přesné začátky hodin naleznete v rozvrhu tělocvičny.

           

2. kopaná

Oddíl v loňském roce oslavil 75. let od svého založení. K tomuto výročí oddíl připravil důstojné oslavy tohoto významného jubilea nejpočetnějšího a nejaktivnějšího oddílu v jednotě. Oddíl připravil na sobotní dopoledne turnaj žáků, odpoledne připravil slavnostní schůzi oddílu v sokolovně, odpoledne se sehrály dva přátelské zápasy mužů a naší staré gardy a večer patřil k posezení u chaty k debatám. K významu tohoto výročí přispělo i krásné počasí, které přálo celý den. Jinak oddíl v loňském roce brigádnicky zabezpečoval údržbu fotbalového hřiště a dokončoval poslední práce v oblasti nového zavlažování fotbalového hřiště. V srpnu oddíl tradičně pořádal předpouťovou zábavu a počasí bylo také příznivě nakloněno této akci.

 A teď budu hodnotit mužstva, které působí v oddíle kopané.

            Mužstvo „A“ mužů se v jarní části sezóny udržovalo na předních místech 1. B třídy skupiny D až do úplného závěru, který mužstvu vůbec nevyšel a tím pádem se mužstvo propadlo ve vyrovnané tabulce na konečné 8. místo. Z hodnotící zprávy trenéra za jarní sezónu: nejlepšími střelci byli Rumel a Kužel s 8 brankami a nejlepší docházku na tréninky měli Žurovec a Žídek. Podzimní sezóna pro mužstvo začala 10. července tréninky 3x týdně. Během přípravy mužstvo sehrálo čtyři přípravné zápasy. Podzimní mistrovská sezóna „A“ mužstva mužů začala prvním zápasem na fryčovskou pouť derby se Staříčem. Mužstvo začalo vítězně výsledkem 3:1. Po podzimu družstvo je na krásném 4. místě. Všech šest domácích zápasů vyhrálo, z venku mužstvo dovezlo 5 bodů a to za jedno vítězství a dvě remízy. Kladným hodnocením podzimní soutěže „A“ mužstva je 5 plusových bodů a ztráty pouhých čtyř bodů na vedoucí mužstvo soutěže. Výsledek po podzimu by možná byl ještě lepší, nebýt posledních dvou zápasů, které mužstvo prohrálo a nedali ani branku. Trenérem „A“ mužstva je Miroslav Somr.

            Dále budu hodnotit nově „B“ mužstvo mužů. Po skončení minulé sezóny se výbor oddílu kopané rozhodl pro opětovné založení „B“ mužstva a to z důvodu odchodu mnoha dorostenců do mužské kategorie. Z úvodní euforie a třiceti jmen na seznamu se nakonec bohužel vyklubalo zhruba 13 poctivců, kteří táhli celý podzim s pomocí hráčů A týmu. Ale i ti měli značné rezervy v tréninkové morálce, což se samozřejmě potvrdilo na hřišti, kde ve většině zápasů chyběla sehranost, fyzická kondice i samotná technika s balónem u většiny hráčů. Snad jediné výjimky byly v zápase v Oldřichovicích, kde mužstvo vyhrálo 3:0, a v domácím zápase s Dobrou, který vyhrálo 5:1. Celkově „B“ mužstvo obsadilo nelichotivé poslední 13. místo se ziskem 7 bodů při skóre 17:41. Nejlepším střelcem se stal Aleš Holub se čtyřmi brankami. Z hodnocení trenéra „B“ mužstva pro jarní sezónu vyplývají některé důležité poznatky: do začátku jarní části si musí mužstvo uvědomit, že i v okresní soutěž není plná nazdárků, ale kvalitních fotbalistů, a že bez tréninku se nedá vyhrát i nad mnohem méně fotbalovým soupeřem.  Z hráčů stojí za vyzdvihnutí snad jen Michal Galásek, který i přes své rozhodcovské povinnosti chodil pomáhat mladším klukům a jeho zkušenosti a přehled na hřišti byly znát pokaždé, kdy nastoupil. Jako trenér u týmu působil Miroslav Polášek. Na místě vedoucího mužstva se střídali Guráš Jan a Pavel Janša. Poděkování patří i Jirkovi Nevludovi, který ochotně odmával snad všechny zápasy a pomáhal s předzápasovou organizací.

             Dalším mužstvem, které působí v oddíle kopané je mužstvo dorostenců. Do jarní části mužstvo šlo s cílem, udržet si první místo a postoupit do vyšší soutěže. To se mužstvu podařilo díky šťastnému vítězství nad Lískovcem ve třetím kole. S přístupem hráčů k tréninku a k zápasům panovala spokojenost. Soutěž mužstvo vyhrálo s dostatečným náskokem, je jen škoda porážky v Palkovicích, kde v 15. minutě mužstvo vedlo 3:0 a prohrálo ho svým nedisciplovaným výkonem 4:3 a to byla jediná porážka v celé soutěži. Nejlepším střelcem v celé soutěži byl Milan Metzner a druhý Jan Adamovský, oba dva na škodu kopané zanechali. Ač je těžké vyhodnocovat nejlepšího hráče, spíše si myslíme, že postoupil kolektiv, který dobře reprezentoval oddíl kopané a taky Fryčovice. Podzimní část mužstvo začalo opuštěním 9 hráčů základní sestavy, kteří postoupili do vyšší věkové kategorie.  Už podle tohoto počtu se dalo předpokládat, že další sezona bude pro mužstvo těžká, protože jako nováček nechtělo hrát podřadnou roli v této soutěži. Do podzimní části mužstvo posílilo hlavně svými odchovanci. Z hostování v Brušperku se vrátil Honza Vrtný, po delší pauze se k fotbalu vrátil Tomáš Zahradník, do oddílu přestoupil Saša Řehák z Ostravy. Ze žáků přišli tři bývalí žáci a přičtením zbývajících hráčů, kteří zůstali v mužstvu po odchodu hráčů do vyšší věkové kategorie, vzniklo opět silné mužstvo, které se v této soutěži nikoho ze soupeřů bát nemusí. Přípravu mužstvo začalo v první polovině června, docházka byla velice dobrá. Jedinou chybou na přípravě bylo málo přípravných zápasů (jen dva) a to se projevilo i na začátku soutěže nerozehranosti družstva. I z tohohle se mužstvo otřepalo a v dalších zápasech již soupeře přehrávalo, až přišel zápas v Nýdku, kde mužstvo jako kolektiv zklamalo. Pak ještě výpadek pokračoval zápasem v Sedlištích, ale v závěru soutěže už to byl ten dorost, který má určitou sílu, aby na jaře si své postavení v tabulce výrazně polepšil, ale bude muset proto něco udělat, a na to je zimní příprava, která začne v druhé polovině ledna. Trenérem mužstva dorostenců je Miroslav Polášek se svým asistentem Dášou Nevludovou.

            Dalším mužstvem, působící v oddíle je mužstvo žáků. V průběhu zimní přestávky došlo ke změně v realizačním týmu, kdy Igora Zahradníka nahradil na postu asistenta trenéra Jiří Opluštil. Zhruba pětiměsíční příprava na jarní část okresního přeboru probíhala již tradičně a skládala se z tréninkových jednotek prokládaných účastí na různých halových turnajích, jako jsou Zimní liga okresního fotbalového svazu, SMOPO nebo pořádanými okolními oddíly. S  ohledem na nepříznivé klimatické podmínky mužstvo v přípravě odehrálo pouze jedno přípravné utkání a s to se soupeřem z Hukvald, které skončilo remízou 2:2. Poté již o prvním dubnovém víkendu přišel ostrý start do soutěže na půdě největšího favorita na postup Frýdlantu. Náš kádr složený převážně z hráčů ročníků 97, 98, kteří ještě patřili do kategorie mladších žáků, a pouze tří z ročníku 95 nastoupil proti soupeři, který měl ve svém středu sedm hráčů ročníku 95 jež byli doplněn o další kluky ročníku 96. Tato fyzická převaha se projevila i na hřišti, kdysi mužstvo odneslo nejvyšší porážku za poslední roky a prohrálo 12:1, nutno však podotknout, že soupeř dokázal využít i svého malého škvárového hřiště, na němž se utkání odehrálo.

            Celá jarní část se odehrávala v podobném duchu, kdy mužstvo nastupovalo proti fyzicky vyspělejším soupeřům, přesto mužstvo úplně nepropadlo a dokázalo hrát s ostatními soupeři poměrně vyrovnaná utkání, například s Čeladnou, která nakonec obsadila 3. místo a měla ve svém středu celkem 9 hráčů ročníku 95, mužstvo prohrálo nešťastně 3:2 a doma nerozhodně 1:1. Kaňkou však byla domácí porážka v posledním kole od Janovic, s nimiž mužstvo zaspalo úvod utkání a i přes drtivou převahu v druhé půli nakonec výsledek nedokázalo otočit. V tabulce nakonec obsadilo mužstvo 5. místo se ziskem 7 bodů za 2 výhry 1 remízu a 7 porážek při skóre 13:34. Do podzimní části soutěžního ročníku 2010-2011 mužstvo vstoupilo s relativně málo obměněným kádrem, jelikož do dorostu odešli pouze tři hráči, které nahradili kluci z přípravky. Před začátkem sezony se řešila pouze otázka brankáře, která s nakonec za pomoci výboru oddílu vyřešila hostováním Daniela Berky z Frýdku-Místku. Příprava na novou sezonu byla zahájena po pouti a sehráli jsme jedno přípravné utkání. Do soutěže mužstvo vstupovalo s obavami, jak si naše stále velice mladé družstvo povede oproti většinou starším protivníkům. Tyto obavy se potvrdily hned v prvním zápase s Palkovicemi, které ačkoliv hrály pouze v 9 lidech, dokázaly plně využít fyzických předpokladů svých nejstarších hráčů a dokázali u nás otočit stav z 0:2 a zvítězit 3:2. Přestože výkony měly stoupající tendenci a v odvetných zápasech dokázali hrát se špičkou tabulky vyrovnané zápasy a nakonec s nimi vždy o gól prohráli a to v Palkovicích 2:1, s Kozlovicemi 3:4, pouze s prvním týmem z Metylových jsme uhráli remízu 3:3. Tyto, i když těsné, porážky mužstvo nakonec stály postup do jarního okresního přeboru, protože mužstvo skončilo na 4. prvním nepostupovém místě se ziskem 15 bodů za 4 výhry 3 remízy a 5 porážek při skóre 25:29. V měsíci listopadu mužstvo vstoupilo do tradiční zimní ligy halového fotbalu a v prosinci se zúčastnilo turnaje SMOPO v Brušperku.

            Nakonec hodnocení mužstev zůstala přípravka. Zimní sezónu naše přípravka zahájila turnajem ve Vítkovicích, kde při silné konkurenci Vítkovic, Havířova, Ostravy a dalších naši chlapci porazili ve finále Havířov na penalty a stali se celkovými vítězi. Dále se naše starší přípravka účastnila turnaje v Palkovicích, kde z osmi týmů obsadila páté místo. Samozřejmě se mužstvo účastnilo brušperské ligy a ve finálovém turnaji v Jistebníku skončila naše přípravka na 8. místě. Samozřejmě jsme byli účastni i silně obsazeného turnaje k příležitosti 75. výročí založení naší kopané ve Fryčovicích, a ve velmi těžké konkurenci jsme obsadili 6. místo. Podzimní část začalo mužstvo notně oslabeno odchodem několika klíčových kluků do žákovské kategorie a začalo se budování nového mužstva postaveného na 7mi,8mi letých chlapcích. Z kraje podzimu se mužstvo zúčastnilo turnaje o Mošnově, kde v konkurenci Vítkovic, Baníku Ostrava, Kopřivnice a jiných skončili chlapci na 8. místě. Samozřejmě jsme zahájili i další sezónu brušperské ligy. Na výsledcích byly znát odchody starších chlapců, a mužstvu po podzimu patří 8. místo. Trenéry mužstva jsou Marcel Havlík a Pavel Janša.

Na závěr k hodnocení oddílu kopané patří i činnost mimo kopanou. Členové oddílu kromě již dříve zmiňovaných akcí a brigád v loňském roce přispěli k zdárnému pořádání šibřinek. K dobré prezentaci oddílu slouží již druhým rokem i provoz vlastních webových stránek, na konci roku na ně již nahlíželo přes 20 000 uživatelů. Přes tyto stránky se zlepšila informovanost jak hráčů, tak i příznivců oddílu.

 3.               Oddíl odbíjené

            Každoročně nový rok oddíl začíná novoročním turnajem v tělocvičně, kde družstvo mužů obsadilo 2. místo ze čtyř zúčastněných. Pak členové oddílu spolupracovali na zajištění tradičních Šibřinek. Od poloviny března pokračovala soutěž mužů tzv. „Ostravská liga“. Ta probíhala až do konce května. Mužstvo se v ní nakonec umístilo na 7. místě. V červenci oddíl uspořádal tradiční turnaj Ladi Kaluse. Loňského ročníku se zúčastnilo 12 družstev. V říjnu byla rozehrána nová sezóna „Ostravské ligy“. Většina zápasů byla na velmi dobré úrovni a družstvo odehrálo vyrovnané zápasy se všemi účastníky soutěže a nakonec skončilo na 8. místě. Do OP žen se lépe než v roce 2009 zapojilo naše družstvo žen. Tady se dokázalo prosadit a překvapit výhrami s lepšími družstvy soutěže. Po podzimní části je družstvo žen na pěkném druhém místě s velkými postupovými ambicemi. Oddíl vlastními silami zlepšoval povrch antukových kurtů u tělocvičny, přispěl k zdárnému konání šibřinek. Ve složité finanční situaci oddíl podporovala firma AUTODOPRAVA FRYMM.

 4.           Klub turistů

            Pro každý rok je výborem připraven pestrý program. Turisté rok zahajují tradičním Novoročním výstupem na Palkovické hůrky, účastí přes 40 turistů. Bylo by nádherné, kdyby tuto tradici započatou v roce 1975 bylo možno udržet alespoň do roku 2014, kdy bude 40 výročí. Pro poznámku - o jedenáct let později v roce 1986 se přidali hukvaldští turisté.

Zahájení cyklistické sezóny odemykáním cyklostezek se moc nepovedlo. Dva organizátoři a osm účastníků je velký nepoměr. Na 8. května se naplánovalo zahájení turistické sezóny výstupem na Lysou Horu, pro velice malý zájem byla akce zrušena. Na květnové zahájení cyklosezóny z Šilheřovic zpět do Fryčovic se nepodařilo na jednodenní akci zajistit BUS s přívěsem pro přepravu kol. Akce bude uskutečněna v letošním roce, ale už jako dvoudenní. Tradiční Fryčovické pochody a cyklo byly pro nepřízeň počasí přeloženo na 5. Června, ale i tentokrát nám počasí moc nepřálo. Zkrácená trasa pohádkového lesa tzv. „suchá varianta“ byla za vydatné výpomoci pracovníků obecního úřadu za motorestem upravena a se souhlasem majitele motorestu zprůchodněna pro průchod suchou nohou. A na trasu pak mohly i kočárky. I přes řadu problémů s počasím, s velice malou propagací byla celková účast 580. Z toho Pohádkový les 512, 20km pěší 9, 40km kola 36, 50km kola 23. V roce 2009 turisté připravili dvoudenní turistiku v Jeseníku, pro velice malý zájem byla akce tehdy zrušena. Druhý pokus 12 a 13. června loňského roku byl úspěšný, 28 účastníků za nádherného počasí, vyrazilo z Karlové Studánky kolem Bílé Opavy, Barborky na Praděd, pak na Švýcárnu a kolem Vysokého vodopádu do Albrechtova. Autobus pak účastníky přepravil na Revíz, kde bylo zajištěno ubytování. Druhý den se turisté vypravili z Revízu k rozhledně Zlatý Chlum a přes Čertovy kameny do Jeseníku. Tady už můžeme konstatovat, že na druhý pokus se zájezd opravdu vydařil.

Červencový týdenní pobyt v Českém Švýcarsku turisté nahradili slunečným údolím v Rakousku v termínu od 3. – 8. července. Z hlavního krásného údolí LUNGAU, v  Nízkých Taurech, kterým protéká řeka Mur, účastníci paprskovitě vjížděli do malebných údolíček. Nádherné ubytování, výborná strava, ochutnávky místních krajových specialit a k tomu výborný průvodce Petr Balla. Cyklistickou akci na Morávku a turistickou na Vrátnou Dolinu oddíl vypustil jednak pro špatné počasí i pro malý zájem. Už sedmým rokem turisté pořádají na Václava třídenní pobyty na Jižní Moravě a projíždí vinné stezky. Po úvodních problémech se zajišťováním ubytování a BUSU s přívěsem pro 30 cyklistů, účastníkům v loňském roce nepřálo i počasí. Z vybraného termínu 25 – 27. září vyšel první den, sobota. Od Baťova kanálu cyklisté projeli připravenou trasu 57km do místa ubytování Kostelce u Kyjova. Další dny účastníky provázel jen déšť. Slabou náplastí na špatné počasí byla prohlídka zámku Milotice. Na listopad oddíl naplánoval zamykání cyklostezek, nakonec, když se špatně odemkly, tak jsme je už nezamykali. V prosinci pak proběhla hodnotící beseda KT.

5.               Šachy

            Oddíl šachu vede 3členný výbor ve složení Petr Bedrunka, Josef Blecha a Jaroslav Kolář. V sezóně 2009-2010 hrálo družstvo krajskou soutěž. Od počátku si bylo vědomo, že ho čeká urputný boj o záchranu. Tomu odpovídaly i výsledky všech zápasů. V celkem 11 zápasů se podařilo zvítězit pouze ve 2 utkáních, 2 zápasy skončily nerozhodně a 7 zápasů prohrálo. Výsledkem bylo 8 získaných bodů a konečné 11 místo. O lepší umístění se družstvo připravilo v posledním kole, kdy nastoupilo výrazně oslabeno. Na omluvu je nutno dodat, že před tímto kolem již byla jistota, že záchrana v soutěži se podařila. Z jednotlivců dosáhl nejlepších výsledků Tomáš Prokop, který získal 6 bodů z 10 zápasů, tj. 60% úspěšnost. Přesto největší pochvalu si zaslouží Zdeněk Blecha a Tomáš Lipovský, kteří nastoupili ve všech 11 utkáních a získali oba shodně 5 bodů, a to s výrazně silnějšími soupeři. V nově rozehrané krajské soutěži jsou odehrána první 4 kola. Vzhledem k soupiskám ostatních družstev, z nichž některé jsou výkonnostně značně vyšší, zůstává cílem opět záchrana v soutěži. Po odehraných 4 kolech je dosavadní bilance 2 výhry a 2 porážky. Se ziskem 6 bodů jsme aktuálně na 7. místě. Pokud budou hráči přistupovat k zápasům stejně zodpovědně jako doposud, je reálné konečné umístění kolem 8. až 10. místa, což zaručuje udržení krajské soutěže i pro příští rok. Kromě toho, že někteří naši členové hostují za šachový oddíl v Brušperku, hrající Okresní přebor, se zúčastnili v průběhu minulého roku i 2 kandidátských turnajů ve FM a Ostravě. Několika úspěchů zaznamenal Zdeněk Blecha účastí na několika bleskových turnajích. Bohužel se zatím nedaří získat nové členy oddílu z řad žáků základní školy. Organizované turnaje v minulosti se nesetkaly s velkou účastí. Mládež dává přednost spíše počítačovým hrám, případně hraní šachů přes internet. Po zjištění, že zvyšování výkonnosti je běh na dlouhou trať a musí být podložena i studiem teorie, zájem upadá. Přesto chce oddíl i v budoucnu nadále pokračovat s pořádáním minimálně 1 turnaje ročně pro žáky místní školy.

 

6.               Badminton

            Tento nejmladší z rodiny oddílů naší TJ, který byl založen v roce 2008, má své pravidelné hodiny v tělocvičně každou neděli odpoledne. Naše tělocvična poskytuje čtyři plnohodnotné kurty, na kterých lze hrát dvojhru nebo čtyřhru. V době nedělního odpoledne kromě kmenových hráčů hojně navštěvují i ostatní neregistrovaní příznivci tohoto sportu. V roce 2010 oddíl uspořádal čtyři turnaje. V lednu se konal turnaj čtyřher, jehož vítězi se stala dvojice Šefl – Kalvar, a v březnu se konal turnaj dvouher. Tento březnový turnaj vyhrál Jiří Šefl. Na podzim v listopadu ještě proběhl opět turnaj čtyřher a na konec v prosinci turnaj dvouher.

 

            Na závěr mé zprávy o činnosti jednoty bych chtěl zmínit, že naše jednota již druhým rokem má své webové stránky, které slouží k informovanosti o dění v naši jednotě a kromě oddílu kopané, který má své webové stránky slouží i k propagaci i ostatních oddílu v naší jednotě. Bohužel musím konstatovat, že kromě oddílu KT a částečně oddíl rekreačních sportů ostatní oddíly této příležitosti využívají minimálně. Obecně na webových stránkách naleznete např. Informace o rozvrhu hodin v tělocvičně, informace restaurace Sokolka, kde se uvádí například týdenní menu, informace z provozu našeho zařízení, jejich výluky, informace ke konání šibřinek, kontakty na členy výboru TJ apod.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat odstupujícímu výboru TJ, který touto valnou hromadou končí své dvouleté funkční období. Před nově zvoleným výborem bude hlavním úkolem do dalších let zajistit dostatek finančních prostředků na činnost oddílů a na údržbu majetku jednoty, které poskytují své služby všem příznivcům sportu v obci. Vzhledem k tíživé finanční situaci v oblasti sportu a problémy se Sazkou je navíc na každém oddílu získat kromě dotací i další finanční pomoc z vlastní hospodářské činností nebo formou získávání sponzorů. TJ vynakládá ročně vysoké částky na údržbu a provoz zařízení, v poslední době se začaly množit případy poškozování majetku a to hlavně ve venkovním areálu. Proto apelujeme na všechny oddíly TJ, aby pěstovali u svých členů či příznivců šetrné zacházení se svěřeným majetkem a šetření všech používaných energií a hlídali poškozovaní majetku TJ. Teď je na novém výboru, na oddílech využít těch dobrých věcí a napravit to co se nepodařilo a vyvarovat se chyb, kterých se dopustili. Nový výbor bude mít také příští rok za úkol, připravit důstojné oslavy 100 let založení naší jednoty a 40 let od otevření naší tělocvičny. Některé kroky se již provádějí v této době. Jménem výboru TJ chci poděkovat všem aktivním členům, trenérů a v neposlední řadě sponzorům, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli na činnost TJ. Hlavní dík patří Obecnímu úřadu ve Fryčovicích a členům Zastupitelstva obce za podporu tělovýchovy a sportu v obci.

 

                                                                                                                                  Děkuji Vám za pozornost!

  USNESENÍ

 z valné hromady TJ Sokol Fryčovice

konané dne 14.ledna 2011

 

 Výroční valná hromada bere na vědomí:

 

1.  Zprávu o činnosti TJ od minulé valné hromady

2.  Zprávu pokladníka TJ

 

 Výroční valná hromada schvaluje:

 

1.  Zprávu revizní komise

2.  Složení výboru TJ Sokol Fryčovice pro období do VH v roce 2013

3.  Složení revizní komise TJ Sokol Fryčovice pro období  do VH v roce 2013

4.  Zvýšení ročních členských příspěvků TJ od 14.1.2011: děti do 15 ti let a důchodci 100Kč a ostatní 300 Kč

 

 Výroční valná hromada ukládá:

 

1.  Všem vedoucím oddílům a odborům TJ podílet se na akcích, pořádaných TJ nebo jednotlivými složkami TJ

2.  Všem trenérům, cvičitelům a vedoucím odborů a oddílů věnovat zvýšenou pozornost péči o mládež

3.  Všem členům TJ, vedoucím oddílů a odborů, dbát na hospodárnost provozu všech zařízení TJ

4.  Všem vedoucím oddílů a odborů, předložit do 7.února 2011 rozpočet hospodaření oddílů a plán práce na rok 2011

Fryčovice   dne 14.ledna 2011                     

 

  předseda návrhové komise: Dalibor Hrabec

  členové: Ing.Tomáš Strnadel a Jiří Opluštil